Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Васил Главинов 3/10, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.magnetik.com.mk

   

                          

Кои се Магнетик ДООЕЛ?

Магнетик е основана во 1992 година и денеска е лидер во дистрибуцијата и малопродажбата на текстилни производи со 25 продажни франшизни салони, мегу кои еден мултибренд идва аутлет продажни салони, сите сместени во центарот на Скопје, во  Ист гејт мол, Рамстор мол и во Сити мол ул. Љубљанска , како и два угостителски објекти Амигос, Мексикански ресторан во центарот на Скопје.

Компанијата денес ги има ексклузивните права на дистрибуција и продажба на Weekend Max Mara, Marella, Pennyblack, Liu Jo, Pinko, Paul&Shark, Gerry Weber, Yamamay, Carpisa, Oltre, Motivi и Fiorella Rubino во Македонија.Во својот состав го има и multybrand продажниот салон Галерија Магнетик, каде се дополнително застапени и Studio Max Mara, Max Mara Leisure, Sportmax Code, Patrizia Pepe, Twinset. Уште при самото нејзино основање, целта беше да се создаде врвна компанија која на нашиот пазар ке донесе производи од светски познати марки со прифатливи цени за нашиот пазар. Филозофијата на Магнетик е насочена кон пазарот, обрнувајки особено внимание и почитување на потребите на потрошувачите, нудејќи им квалитетна услуга и најнови модни трендови. Во моментов има отворено слободна работна позиција за 

ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС 
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција од минимум една (1) година
 • Познавање на работа со MS Office (MS Word, MS Excel)
 • Пожелно е познавање на англиски јазик
 • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност
 • Предност: обуки за техники на продажба и продажни вештини 
 • Предност: интерес и познавања од домен на модата 


Одговорности и задачи:

 • Продажба на производите
 • Административни активности поврзани со процесот на продажба
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место: прием и изложување на роба согласно пропишани процедури; oрганизација и средување на магацин; oдржување на хигиена во малопродажен објект 
 • Почитување на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата 


Способности и професионални вештини:

 • Изразени комуникациски способности
 • Желба за учење и надградување на индивидуалните способности
 • Подготвеност и мотивираност за тимска работа 
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Поседување на продажни техники и преговарачки вештини 
 • Позитивен однос
 • Трудољубивост

Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија не постара од 6 (шест) месеци и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација.

Повеќе информации за компанијата погледнете на нашата веб страна www.magnetik.com.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде