Vrabotuvanje.com - Бариста / Помошен персонал - Скопје, Центар - КОФИ ФЕМИЛИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бариста / Помошен персонал

Скопје, Центар

Рок за пријавување:

 • КОФИ ФЕМИЛИ ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Македонија бр.21, 1000 SKOPJE

 


Mikel Coffee Company или Mikel е ланец на coffee shops со потекло од Грција, основана во 2008ма година. Првиот coffee shop e отворен истата година во Лариса, а 12 години подоцна брендот е еден од  најбрзорастечките во Европа со повеќе од 300 продавници, а распространет е и во Африка, Австралија и С.А.Д.
Освен што брендот е автентичен по изгледот на локалите, уникатен е и по вкусот на кафето кое се одгледува и прави специјално за нив. На Македонскиот пазар сме присутни од 2020та година (септември), а во моментов Микел Кафе има на две локации во центарот на градот
(
ул. Македонија и Партизански одреди бр.14 спроти Соборен Храм).
 

бариста / помошен персонал

СКРАТЕНО / ПОЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ
Локација: Скопје

Потребни квалификации: 

 • Образование во областа на Угостителството ќе се смета за предност;
 • Претходно работно искуство на слична или иста позиција не е задолжително (но може да биде предност);
 • Познавање на англиски јазик;
 • Познавање на работа со компјутери.

Посакувани способности и вештини:

 • Комуникативност, лојалност, чесност, одговорност, самоиницијативност и посветеност на работата;
 • Минимално искуство во струката и пасија за кафе и подготовка на кафе;
 • Работа со луѓе и ориентираност кон клиентот;
 • Позитивен став кон работата и професионален однос.

Што нудиме:

 • Работа на неопределено време

 

 

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?
Пратете ја Вашата биографија електронски преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде