Vrabotuvanje.com - Регрутација и развој на вработени - Скопје - Maliqi Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Регрутација и развој на вработени

Скопје

Рок за пријавување:

  • Maliqi Group

Групацијата Малиќи, е синоним за лидерство на пазарот во индустриите во кои работиме според врвните светски трендови, иновации и стандарди во Македонија, Албанија и Косово. Водени од амбицијата за нови деловни потфати и желбата да освоиме што повеќе пазари и клиенти, го проширивме опсегот на работа во неколку сегменти, како дистрибуција, хотелиерство, градежништво, станбено управување. Сите вработени кои се дел од оваа приказна се посветени на исполнување на мисијата и визијата и се водат од воспоставените вредности во исполнувањето на целите и процесот што води до нив. Цврсто веруваме дека сите наши компании и нашиот тим вработени заедно можат да испорачаат повеќе, поефикасно и поуспешно, црпејќи знаења и вештини едни од други, меѓусебно надградувајќи се и давајќи им можност на сите подеднакво да учествуваат во давање идеи и создавање нови деловни можности. 

Доколку имате одлични комуникациски способности, сакате работа со луѓе, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Малиќи групацијата, на следната работна позиција:


РЕГРУТАЦИЈА И РАЗВОЈ НА ВРАБОТЕНИ
 

Вистинскиот кандидат треба да поседува: искуство во регрутација на кадри, искуство со тренинг и развој на вработени, искуство во hospitality индустрија, течно говорење на Англиски јазик 

Работни задачи и обврски:
  • Идентификација на идните потреби за вработување, дизајн на описи на работни места
  • Регрутација на кандидати преку повеќе извори, преку бази на податоци,  и социјални медиуми
  • Спроведување интервјуа на кандидати, евалуација на знаење и вештини
  • Следење на процесот на воведување на нови вработени
  • Идентификација на потреби од унапредување на знаењето и вештините на вработените
  • Спроведување на тренинг програми на компаниите, од екстерни и интерни обучувачи
  • Административна поддршка, евиденција и припрема на извештаи за процесот на вработување на кандидати.
 ​

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот, преку полето Аплицирај.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде