Vrabotuvanje.com - Специјалист за сервисни услуги (м/ж) - Скопје - ЕВН Електродистрибуција
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за сервисни услуги (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕВН Електродистрибуција
Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Северна Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата.

За потребите на одделот Фасилити менаџмент и логистика, бараме:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА СЕРВИСНИ УСЛУГИ (М/Ж)

Работни задачи:

 • Активности поврзани со фасилити менаџмент односно управување со објектите
 • Планирање и проверка на активностите на техничарите за одржување на објектите (хаусмајстори) како и евиденција и нарачака на потрошни материјали за тековно одржување
 • Планирање и проверка на активности на надворешните фирми одговорни за одржување на објектите одговорни за хигиена, канцелариски мебел и опрема, канцелариски материјали и др.
 • Тековно одржување на системи за греење и ладење, водоводни и одводни инсталации, електрични инсталации, машинска опрема и лифтови
 • Подготовка и контрола на буџети и инвестициони програми
 • Подготовка на документација за тендерски постапки и учество во истите
 • Активности поврзани со недвижен имот и соработка со закуподавци, катастар, нотари, и др.
 • Комуникација со комунални претпријатија 
 • Спроведување на годишен попис на недвижен имот и канцелариски мебел и опрема
 • Работата ќе се извршува на објекти на ЕВН Македонија на цела територија на државата со постојано работно место во Скопје


Потребни компетенции:

 • VII степен високо образование
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Познавање на странски јазик (англиски, германски) ќе смета за предност
 • Работно искуство минимум 3 години
 • Компјутерски познавања Microsoft Office Software пакет
 • Одговорност, тимска работа, комуникативност и флексибилност
 

Доколку сте заинтересирани за кариера во Електродистрибуција, на jobs.elektrodistribucija@evn.mk испратете куса биографија и мотивационо писмо најдоцна до 19.05.2022

Напомена: Во согласност со законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте вашите податоци да се чуваат, обработуваат и користат исклучиво за целите на регрутација и селекција. Повеќе информации околу Вашите права за обработка на податоците, како и за начинот на обработка на податоците можете да добиете на следниот линк https://www.evn.mk/Careers.aspx .

Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде