Vrabotuvanje.com - Келнер/ки - Софија, Бургас, Варна, Пловдив, Русе - Шу-Ми ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Софија, Бургас, Варна, Пловдив, Русе, Бугарија

Рок за пријавување:

 • Шу-Ми ДООЕЛ
 • Адреса: Маршал Тито 90, 2330 Берово

 

„Happy Bar & Grill” е најголемиот синџир на ресторани на Балканскиот Полуостров. За 26 години работа тој поседува 31 објект во Бугарија, три во Барселона, Шпанија и еден во Лондон, Велика Британија. Компанијата има над 3.000 вработени и над 11.000 клиенти дневно.Бугарската компанија работи по американски стандарди и својата сигурност и лојалност ја има докажано кон секој еден вработен посебно. Менаџментот на „ Happy Bar & Grill “ се труди континуирано да ја развива компанијата и секој нивен вработен да биде дел од овој процес. Доколку сакате да стекнете нови вештини, да ја развиете својата комуникативност и да работите во меѓународна средина, ова е тоа што за почеток ви го нудиме

Објавени слободни работни места во рестораните на „Happy Bar & Grill” во градовите во Бугарија:

СОФИЈА
БУРГАС
ВАРНА
ПЛОВДИВ
РУСЕ

КЕЛНЕР/КИ

Задачи и одговорности:

 • Послужување на храна и пијалаци;
 • Припрема и поставување на масите во доделениот простор;
 • Придржување до принципите за безбедност на храна, нормативи и стандарди за презентација;
 • Одржување и уредување на работниот простор.

Личен профил и квалификации:

 • Добро организирана и комуникативна личност;
 • Самоиницијативност, посветеност кон работата и позитивен став;
 • Желба за развој и мотивација за тимска работа;
 • Љубезен и професионален однос кон колеги и клиенти;
 • Завршено средно образованиe;
 • Познавање на бугарски јазик е предност;
 • Претходно работно искуство на иста или слична работна позиција е добредојдено.

 

 

Работно време и услови:

 • Примања над конкуренцијата на пазарот:
 • Платата е 7 лева/час (3,5 евра/час) или околу 700 евра на месец
 • Одличен бакшиш кој ја надминува платата, колегите на истата позиција заработуваат околу 2000 евра вкупно пресметано бакшиш и плата.
 • Бесплатно сместување, се плаќаат само трошоците за парно, струја и вода пресметани по човек.
 • Веднаш по пристигнувањето ви се доделува ваучер од 160 лева (80 евра) за храна и иницијални трошоци за живот.

Работно време во недела:

 1. I варијанта – 4 работни дена по 12 часовни смени со 3 дена слободни денови.
 2. II варијанта – 5 работни дена од кои 3 се со 12 часовни подолги смени и 2 дена со 8 часовни покуси смени, со 2 дена одмор.
 3. Тренинг од првиот ден од договорот. Систем за растечки лидерски позиции. Комплетна униформа за работа.
 

Сите заинтересирани кандидати може да испратат CV и актуелна фотографија. Кандидатите кој одговараат на барањата ќе бидат поканети на видео интервју.

Аплицирајте преку полето Брза Апликација.
Тел. +389 74 601 596

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде