Vrabotuvanje.com - Адвокат - Скопје - НИКОЛЧО ЛАЗАРОВ АДВОКАТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • НИКОЛЧО ЛАЗАРОВ АДВОКАТ

Адвокатска канцеларија Лазаров го зголемува тимот! Бараме стручен соработник кој сака да ни се придружи и да работи во динамична средина, полна со предизвици. Нашата секојдневна задача е да ги подигаме стандардите во работењето и да одиме чекор понатаму во постигнување на целите.

Адвокатска канцеларија Лазаров има потреба од следната работна позиција:

АДВОКАТ

Потребни квалификации:

  •  да е државјанин на Република Македонија или да е државјанин на држава земја членка на Европската унија;
  • да е деловно способно;
  • има стекнато универзитетска диплома за дипломиран правник во Република Македонија со завршено четиригодишно високо образование на правни студии или со стекнати 300 кредити според Европскиот кредит – трансфер систем (ЕКТС) или нострифицирана диплома од правен факултет од странство,
  • активно да го зборува македонскиот јазик;
  • да има положено правосуден испит во Република Македонија;
  • да не е правосилно осуден на казна, забрана на вршење дејност, професија или должност, за време на траење на таа казна;
  •  да не е во работен однос и
  • да не врши работи кои се неспојливи со адвокатурата.

Ги повикуваме сите заинтересирани да аплицираат преку полето Брза Апликација

По извршена селекција преку биографии, избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде