Vrabotuvanje.com - Асистент во сектор ревизија - Скопје - РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во сектор ревизија

Скопје

Рок за пријавување:

 • РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул. Даме Груев бр.8 Скопје Центар, 1000 Скопје


 


Друштво за ревизија РСМ Македонија ДООЕЛ Скопје, има отворено 2 работни места на позиција

АСИСТЕНТ ВО СЕКТОР РЕВИЗИЈА​Како дел од секторот за ревизија на оваа позиција, Вие ќе:

 • Помагате во вршење на активности во ревизија
 • Прегледувате и подготвувате работни документи
 • Известувате за наоди
 • Комуницирате и соработувате со колеги и клиенти
 • Ќе спроведувате постапки за тестирање и уверување

Ние ви нудиме:

 • Работа со врвен професионален тим
 • Можност за долгорочна кариера
 • Постојан професионален раст и развој

Вашите идеални квалификации за оваа работна позиција се:

 • Високо образование – Економски факултет;
 • Силни комуникациски и внатрешни вештини
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на MS Office, особено MS Excel
 • Уредност и посветеност кон детали
 • Желба за теренска и канцелариска работа

Вашето CV го очекуваме на hr@rsm.mk

Огласот трае до: 20.05.2022

Апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде