Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба - Скопје - СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје
 
 
СПЕЦИЈАЛ-ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје е компанија со 30 годишна традиција која поради понатамошен развој објавува оглас за:
 
АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА
 
 
Одговорности и задачи:
 • Одговорен/а за коректен, културен и пристоен однос со купувачите. Го претставува Друштвото согласно пропишаните процедури и стандарди;
 • Ги почитува законските прописи и стандардите на Друштвото;
 • Се грижи за имиџот и угледот на продавницата;
 • Се грижи за организирање на просторот во продавницата;
 • По потреба праќа нарачки за нова роба;
 • По потреба прима и издава на нарачки и роба;
 • Се грижи за редот и хигиената во продавницата;
 • Одговорен е за ажурно водење на документацијата;
 • Дава предлози за воведување нови производи и за укинување на постоечки производи;
 • Се грижи за оптимални залихи на суровини и производи;
 • Се грижи за редење и атрактивно изложување на производите во изложбените витрини;
 • Се грижи за роковите на производите и суровините;
 • Врши и други работи од делокругот на неговото/нејзиното работење;
 • Одговорен за редовно известување на менаџерот на продавница за својата работа;
 • Задолжен да извршува други работи по барање на менаџерот на продавницата или управителот.­
 
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија на преку полето Брза Апликација.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде