Vrabotuvanje.com - Инсталатер на телекомуникациски мрежи - Скопје, Тетово - ОВЕРНЕТ ДМД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инсталатер на телекомуникациски мрежи

Скопје, Тетово

Рок за пријавување:

 • ОВЕРНЕТ ДМД
 • Адреса: Мите Богоевски 83б, 1000 Мите Богоевски 83б
 • Веб страна: http://overnet.com.mk

Selectio logo

Овернет ДМД има потреба од работници кои ќе му се придружат на нашиот тим во Одделот Оператива:

ИНСТАЛАТЕР ЗА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИ МРЕЖИ
2 лица  -  еден за реон Тетово и  еден за реон Скопје 

Старосна граница: без ограничување

Потребни квалификации:

 • ССС

Работно искуство:

 • Не е задолжително
 • Пожелно е работно искуство во делот на поставување на бакарни или оптички мрежи, нивно поврзување, мерење и сертифицирање

Главни одговорности и задолженија :

 • Монтажа на телекомуникациска инфраструктура на терен
 • Следење и извршување на работните задачи доделени од страна на Раководителот
 • Почитување на безбедносните процедури и стандарди
 • Почитување на работните процедури и тимска работа

Способности :

 • Тимска работа
 • Способност за организација на сопствените работи ангажмани
 • Спремност и способност за стекнување со нови знаења

Посакувани способности (не е задолжително):

 • Возачка дозвола Б категорија
 • Kвалификација за инсталатер
 • Работа на висина
 • Работно искуство

Основен алат за работа:

 • Хилта, штрафилица, рачен алат, агрегати, уреди за тестирање и сл.

Работни услови:

 • Воглавно теренско работење 
 • Плата : Висината на платата зависи од спремноста за извршување на задачите.

Доколку сте заинтересирани испратете Ваша биографија , со назнака за реонот ( Скопје или Тетово) за кој се пријавувате преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде