Vrabotuvanje.com - Продавач - Скопје - АМБРЕЛА КОРПОРАЦИЈА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АМБРЕЛА КОРПОРАЦИЈА ДОО
 • Адреса: 1000 Скопје
 • Веб страна: http://umbrellashop.mk


 

Амбрела Корпорација Доо Скопје . е основана во 2013 година. За девет години колку што постоиме на пазарот во Македонија, се изборивме за позиција на лидер во продажба и дистрибуција на електронски цигари и течности за електронски цигари.

Доколку сакате да работите со луѓе, секогаш сте љубезни, насмеани и услужливи и подготвени да го ислушате вашиот соговорник, со леснотија можете да ги решавате конфликтите, брзи сте, остроумни и флексибилни и сакате да работите за една од највлијателните регионални компании –која е апсолутен лидер во увоз и дистрибуција на електронски цигари, течности и додатоци, ве покануваме да се придружите на нашиот тим и да аплицирате за позицијата:

РАБОТНИК ВО МАЛОПРОДАЖБА (м/ж) -
ПРОДАВАЧ

 

Локација: Скопје

Опис на работно место:

 • Работа со клиенти во малопродажен објект
 • Одговарање на прашања на клиентите и решавање на нивните грижи и проблеми
 • Помош на клиентите при изборот на производи
 • Упатување на клиентите за правилен систем на инсталација, употреба и складирање на производите
 • Примање на поплаки согласно прописите на компанијата
 • Работа со каса
 • Извршување на дополнителни задачи наложени од извршниот директор на друштвото

Услови:

 • Претходно работно искуство на исти или слични работни места
 • Минимум IV степен
 • Компјутерски вештини
 • Ориентација на резултати
 • Флексибилност во прифаќањето и извршувањето на работните задачи

Ви нудиме:

 • Работа во предизвикувачко опкружување, во кое постојано ќе се подобрувате и созревате професионално
 • Очекуваме да работите напорно, а вашите напори ќе бидат препознаени и соодветно наградени.

Доколку сте заинтересирани за работа во Umbrella, аплицирајте за наведената позиција преку опцијата „АПЛИЦИРАЈ ЗА ОГЛАС“ или со испраќање на апликација (CV) преку полето Брза Апликација.

Тимот на Umbrella

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде