Vrabotuvanje.com - Административен асистент - Помошник сметководител - Скопје - ПРОФИЛ ИНТЕРНАЦИОНАЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен асистент - Помошник сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

Профил Интернационал ДОО, компанија која се наоѓа во индустриската зона Илинден, има потреба од вработување на:

Административен асистент - Помошник сметководител

Потребни квалификации:

 • Пожелно е високо образование од областа на економијата или финансиите;
 • Познавање на материјално и финансово работење;
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи;
 • Познавање и активно работење со апликациитe од MS Office пакетот и сметководствените апликации;
 •  Возачка дозвола “Б“ категорија

Основни одговорности и задачи:

 • Книжење на материјална документација;
 • Водење и евидентирање на благајничко работење;
 • Контактирање и сложување картици со добавувачи;
 • Изготвување на обрасци за статистика;
 • Книжење на финансиската и материјална документација;
 • Разновидни сеопфатни сметководствени активности во согласност со сметководствените стандарди и принципи, како и со сите релевантни законски и регулативни прописи;
 • Подготовка на финансиски извештаи;
 • Уредно водење на документацијата;
 • Комуникација со сите релевантни државни институции;
 • Останати работи кои би произлегле од тековното работење.

Доколку сметате дека вашиот профил одговара на наведените услови, пријавете се со кратка биографија електронски преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде