Vrabotuvanje.com - Референт за суровина - Битола - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за суровина

Битола

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола
Млекара АД Битола
објавува оглас за:
 
РЕФЕРЕНТ ЗА СУРОВИНА
 
 
Објавен на: 06.05.2022
Време за аплицирање: 31.05.2022
Локација: Битола

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Обезбедува откуп на планираните количини и квалитет на млеко;
 • Обезбедува партнерски односи со фармерите;
 • Придонесува за зголемување на производството по фармери;
 • Спроведува организација на откупено млеко на адекватни локации;
 • Контролира хигиенска и техничка исправност на опремата, разладните уреди, цистерните за превоз на млеко и останатиот прибор;
 • Го контролира теренот за кој е одговорен;
 • Директно комуницира со фармерите, им потенцира за евентуално воочени недостатоци;
 • Дава стручни совети на производителите на млеко со цел производство на млеко кое одговара на поставените стандарди.
 • По налог на надредениот извршува работи во интерес на компанијата и поднесува извештај за својата работа;

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Релевантно работно искуство во млечна индустрија ќе се смета за предност
 • Средно земјоделско или ветеринарно образование(високо образование ќе се смета за предност)
 • Возачка дозвола B категорија

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Способност за ефикасно решавање на проблемите
 • Стрпливост и упорност
 • Преговарачки квалитети
 • Работа на терен со фармери
 • Работа под притисок
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака во subject „Референт за суровина“.
Работното место се заснова на период од 3 месеци, со можност за продолжување.
 
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.

Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде