Vrabotuvanje.com - Новинар - Скопје - ФЕШНЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФЕШНЕЛ


Fashionel.mk објавува оглас за вработување новинар на полно работно време.

НОВИНАР
 

Доколку си комуникативен/а, поседуваш амбиции за постојано надоградување и ново знаење, креативното пишување е твојата силна страна, одлично владееш со социјалните мрежи, перфектно го познаваш македонскиот стандарден јазик, редовно ги следиш културните, општествените и модните случувања, сакаш да креираш приказни и содржини вредни за внимание, тогаш ТИ си личноста која му е потребна на нашиот тим.

Што бараме од тебе?

 • Одлично познавање на македонскиот и англискиот јазик;
 • Одлично познавање на правописот;
 • Писмено изразување;
 • Креативно размислување;
 • Истражувачки вештини;
 • Подготвеност за динамична работна атмосфера;
 • Одлично познавање на новите медиуми;
 • Одговорност;
 • Професионалност, посветеност и лојалност;
 • Одлични комуникациски вештини.

Потребни квалификации:

 • Високо образование во областа на новинарство, медиуми и комуникации се смета за предност;
 • Претходно работно искуство на иста или слична работна позиција;
 • Одлично познавање и применување на професионалните етички стандарди во новинарската професија;
 • Искуство во уредување содржини на веб-сајт;
 • Брзина, навременост, точност, аналитичност.

Вашето професионално портфолио испратете го преку полето Брза Апликација, најдоцна до 23.05.2022год.

На разговор ќе бидат повикани само селектирани кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде