Vrabotuvanje.com - Работник во стручно-административна служба - Референт - Скопје - Ветеринарна комора на РСМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во стручно-административна служба - Референт

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ветеринарна комора на РСМ
 • Адреса: 16 Македонска бригада 2-3, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://mvk.org.mk

РАБОТНИК ВО СТРУЧНО-АДМИНИСТРАТИВНА СЛУЖБА - РЕФЕРЕНТ
Локација: Скопје

Ветеринарна комора на Република Северна Македонија е професионална организација на докторите по ветеринарна медицина во државата, вработени во сите сегменти на ветеринарната служба. Како таква, успешно дејствува во унапредувањето на ветеринарната професија и улогата на ветеринарните професионалци во ветеринарниот сервис на државата. 
 

1 Опис на работното место

 • Водење на постапки за јавните овластувања на Комората
 • Ажурирање и проверка на база податоци (регистар на доктори по ветеринарна медицина и ветеринарно информативен систем)
 • Организација на континуирана едукација на ДВМ
 • Водење на архива и други стручно-административни постапки во надлежност на Ветеринарната комора
 
 

2 Потребни квалификации

 • Доктор по ветеринарна медицина или магистер по правни науки
 • Со или без работно искуство
 • Напредно познавање на англиски јазик
 • Познавање на компјутерски вештини (Word, Excel, Power Point и интернет алатки: Google Drive, Outlook и сл.) 
 • Mотивирана и динамична личност
 • Способност за самостојна и тимска работа
 • Високо аналитички способности
 • Високо изразени вештини за комуникација, самоиницијативност и одговорност според поставените работни задачи
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде