Vrabotuvanje.com - Асистент во сметководство - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

Поради понатамошен развој и зголемен обем на работата во Компанијата, објавуваме оглас за:

АСИСТЕНТ ВО СМЕТКОВОДСТВО

 
Потребни квалификации:
 • Високо образование – Економски факултет;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција;
 • Одлично познавање и активно работење со апликацииte од MS Office пакетот и сметководствени апликации;
 • Познавање на целокупно материјално и финансово работење;
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи;
 • Подготвеност за тимска работа и работа под притисок на зададени рокови

Основни одговорности и задачи:
 • Изработка на денарски и девизни калкулации;
 • Извршување на работни задачи во делот на материјално сметководство;
 • Подготовка на финансиски извештаи;
 • Уредно водење на документацијата во согласност со имплементираните стандардите за квалитет  во компанијата;
 • Комуникација со сите релевантни институции;

Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.
   
Вашето резиме доставете го преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде