Vrabotuvanje.com - Нутриционист - Скопје - БИО МЕДИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИО МЕДИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул.16та Македонска Бригада бр.10/4, 1000 Скопје

 

Био Медика е компанија која постои од 1994 година на македонскиот пазар и се занимава со продажба на медицинска опрема и медицински материјали.

За своите потреби Био Медика Скопје вработува

 

нутриционист


Потребни квалификации:

 • Високо образование;
 • Пожелно познавање на Англиски јазик;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција;
 • Поседување на возачка дозвола (Б категорија);
 • Солидно познавање на англиски јазик;
 • Познавање на MS Office пакет.

Одговорности и задачи:

 • Градење на деловни релации со нови клиенти и водење грижа за веќе постоечките клиенти;
 • Планирање и продажба на медицинска опрема и потрошен материјал;
 • Активно учество и придонес во развојот на компанијата;
 • Управување со доверливи и деликатни информации;
 • Контролирање и процесирање на барања за набавки според спецификации, буџет и постоечки количини на лагер;
 • Регистрација на суплементи (додатоци за исхрана);
 • Остварување на зададените цели и план за работа;
 • Редовни контакти и посета на доктори, болници и аптеки;
 • Следење на активностите на конкуренцијата;
 • Поднесување на редовни извештаи за своето работење;
 • Ефективна комуникација со колегите и тимска соработка.

Професионални знаења и способности:

 • Комуникативност и доверливост;
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини;
 • Самоиницијативност ;
 • Способност за тимска и самостојна работа;
 • Познавање на локалниот пазар и конкуренцијата;
 • Преговарачки способности
 • Динамичност, посветеност и организираност во работењето;
 • Способност за работа под притисок и почитување на рокови;
 • Флексибилност за работа на терен ;
 • Позитивен став.

Плата: 30000 + процент од продажба

 
Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате погоре наведените услови, Ве покануваме да се пријавите со Вашата Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде