Vrabotuvanje.com - Менаџер за квалитет на производство - Скопје - ВАБТЕК МЗТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за квалитет на производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВАБТЕК МЗТ

Вабтек МЗТ АД Скопје, дел од интернационалната Wabtec Corporation и лидер во производството на сопирачки системи за железнички возила, има потреба од лице кое ќе се придружи кон нашиот тим на работна позиција


МЕНАЏЕР ЗА КВАЛИТЕТ НА ПРОИЗВОДСТВО
Во Сектор Квалитет

 

За позицијата:
Ја планира, организира, координира, спроведува и надгледува контролата на квалитет на  материјали во производство.
 
Главни одговорности:
 • Ја координира меѓуфазната контрола на квалитетот во рамките на процесот на производство.
 • Управува со неусогласености во производство. Предлага корективни и превентивни мерки за спречување и  отстранување на појавата на неусогласен квалитет.
 • Воведува алатки за квалитет во рамките на производниот процес и неговите контролни точки.
 • Учествува во решавање на рекламации од купувачи. 
 • Изготвува неделни, месечни извештаи за шкарт или доработка за делови од производство и монтажа.
 • Модератор на редовните состаноци за QRQC-Production во согласност со дефинираните правила за истите (San Gen Shugi пристап и сл.).
 
Квалификации: 
 • Минимални барања: Машински инженер или сродно образование од областа на техничките науки. 
 • Познавање на Македонски и Англиски јазик – задолжително.
 • Мин. 3 години работно искуство, Предност - ИСО интерен ревизор
 
Нудиме:
 • Компетитивни редовни месечни примања 
 • Oбуки, бонус програми и можност за личен професионален развој
 • Работно искуство во динамична интернационална бизнис средина
 • Пријатна работна атмосфера

Вашето CV испратете го преку полето Брза Апликација.
 
*Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани за интервју. 
**Со поднесување на Вашата апликација за вработување (CV), потврдувате дека сте согласни Вашите лични податоци да бидат чувани во база и обработувани за намена за сегашно или идно вработување од страна на ВАБТЕК МЗТ АД Скопје или од трето лице ангажирано за таа цел согласно Закон. Доколку не сте согласни, Ве молиме тоа да го наведете во апликацијата.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде