Vrabotuvanje.com - Продавач/ки / Касиер/ки - Скопје - ЕЛЕКТРОМЕТАЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ки / Касиер/ки

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕКТРОМЕТАЛ


 

 Друштвото ЕЛЕКТРОМЕТАЛ 1949 ДООЕЛ Скопје има потреба за вработување на работници  за следните  работни места:

1. Продавачки-касиерки

Потребни квалификации:

 • Средна стручна спрема
 • Искуство со работа со материјален програм 
 • Задолжително познавање на Office пакетот
 • Задолжително познавање на работа со компјутери
 • Комуникативност и услужливост кон клиентите
 • Способност за тимска работа и работа во смени
 • Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;
 • Врши наплата на продадена трговска стока или услуга во готово или безготовински со кредитни и дебитни картички или друг тип на безготовинско плаќање;
 • Континуирано учење на техничките карактеристики на производите за продажба;
 • Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон;

Предност ќе имаат кандидатите кои имаат познавање на електро и неелектро материјали, група на производи: кабли и кабловски, прибор, автоматика, бакелитарија, расвета, водовод, санитарија, електричен алат, хемија.

Вашето CV, доставете го на емаил адресата: kariera@elektroelement.com.mk или на адреса Електрометал 1949 ДООЕЛ Скопје ул. Перо Наков бр.25  со назнака на работното место за кое конкурирате најдоцна до 24.05.2022 година.

Напомена:
Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Некомплетните и ненавремени апликации како и апликации без назнака нема да се разгледуваат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде