Vrabotuvanje.com - Инженер за истражување и развој - Скопје - ВАБТЕК МЗТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за истражување и развој

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВАБТЕК МЗТ

Вабтек МЗТ АД Скопје, дел од интернационалната Wabtec Corporation и лидер во производството на сопирачки системи за железнички возила, има потреба од лице кое ќе се придружи кон нашиот тим на работна позиција


ИНЖЕНЕР ЗА ИСТРАЖУВАЊЕ И РАЗВОЈ
Во Сектор Инженеринг

 

За позицијата:
Да управува со инженерско истражување и развој на производи за производната линија UIC Components во деловната единица Кочници и безбедност.
 
Главни одговорности:
 • Дизајн и развој на нови производи, опрема и системи, и модификација на постоечки производи, како и прототип и тестирање:
 • Дизајн на производ со помош на алатки за 3D солид моделирање и 2D нацрт (SolidWorks).
 • Механичка и структурна анализа (FEA користејќи SolidWorks или Ansys).
 • Анализа на толеранција на компоненти и систем
 • Структурна, електрична и термичка анализа.
 • Оценка на новите компоненти, материјали и методи на производство за примена во нови и постоечки производи.
 • Оптимизација на трошоците на производот
 • Планирање на инженерскиот обем на работа за проекти и пријавување на статусот на проектот по потреба (обично, месечно).

Што бараме: 
 • Дипломиран машински инженер со минимум 3 години искуство.
 • Одлично познавање на Македонски и Англиски јазик – задолжително.
 • Добро познавање на Microsoft office, SolidWorks, AutoCAD   
 • Амбициозна и професионална личност со желба за учење и развој
 
Нудиме:
 • Компетитивни редовни месечни примања 
 • Oбуки, бонус програми и можност за личен професионален развој
 • Работно искуство во динамична интернационална бизнис средина
 • Пријатна работна атмосфера

Доколку сметате дека сте вистинскиот кандидат и сте подготвени за нов работен предизвик Вашето CV испратете го преку полето Брза Апликација.
 
*Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани за интервју. 
**Со поднесување на Вашата апликација за вработување (CV), потврдувате дека сте согласни Вашите лични податоци да бидат чувани во база и обработувани за намена за сегашно или идно вработување од страна на ВАБТЕК МЗТ АД Скопје или од трето лице ангажирано за таа цел согласно Закон. Доколку не сте согласни, Ве молиме тоа да го наведете во апликацијата.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде