Vrabotuvanje.com - Стручен во сектор за финансии - Скопје - ПРОКРЕДИТ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен во сектор за финансии

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПРОКРЕДИТ БАНКА


 

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка
 
Ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија и сте љубопитни за другите земји и култури
 
ПроКредит Банка вработува: 
Стручен во Сектор за финансии
 

Потребни вештини/знаења/одговорности: 
  • Одговорност за изготвување на извештаи, нивна точност, и навремено доставување до различни институции
  • Задолжително е претходно искуство од минимум 3 години, на позиција која е директно поврзана со известување,  сметководство, финансии 
  • Аналитички способности кои ќе бидат во насока на изготвување на анализи согласно потребите на Банката
  • Завршено високо образование, одлично познавање на англиски јазик и работа со excel
  • Способност за тимска работа, поради потреба од учество во проекти на ниво на банка или на ниво на групација
  • Комуникациски способности, кои се со останати вработени во банката, институции, ревизорски куќи, со цел непречено вршење на активностите на позицијата
 
АПЛИЦИРАЈТЕ!
 
Аплицирајте со испраќање на кратка биографија и мотивационо писмо на следнава емаил адреса mkd.job@procredit-group.com не подоцна од 31.05.2022 година.
 
Вашата апликација треба јасно да покаже, зошто токму Вие одговарате за оваа работа. Воедно во електронската пријава во делот за мотивациско писмо треба да ги наведете Вашите амбиции за аплицирање, а кои ќе бидат во релација со содржината од нашата меѓународна веб страна (www.procredit-holding.com) и веб страната на нашата банка (www.pcb.mk).
 
Сите останати начини на аплицирање ќе се сметаат за невалидни. 
 
Бидете информирани дека само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани и поканети во следните фази на регрутирање. Процесот на избор на кандидат, ќе се изврши во рок од 45 дена по истекот на рокот за пријавување.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде