Vrabotuvanje.com - Оператори за производство на електрични мотори - Скопје - КЕССЛЕР МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори за производство на електрични мотори

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЕССЛЕР МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден


 

Оператори за производство на електрични мотори
 
Групацијата КЕССЛЕР, претставува иновативен лидер на високо технолошки компоненти во индустријата за производство на машински делови. 

Со своите деловни активности присутна е во: Германија/Бад Бухау, Северна Македонија/Скопје и низ целиот свет со свои продажни и сервисни центри. Околу 800 вработени се дел во процесот на истражување, развој и производство на електрични мотори, генератори и компоненти, како и производи и апликации во новите полиња на оптимизација на процеси во реално време, електромобилност и обновливи извори на енергија.

Зараси растечкиот обем на активности, имаме потреба од оператори за производство на компоненти за мотори со перманентни магнети и генератори, кои ќе работат на производство и инсталација до конечно асемблирање

 
Потребни квалификации
 • Минимум ССС, пожелно електро- машинска стручна спрема
 • Професионалност и ефикасност во извршивање на работните задачи
 • Одговорност, флексибилност и организираност во извршивање на активностите
 • Креативност и аналитичност
 • Претходно работно искуство со сервис и поправка на електрични мотори, работа со алати или занаетчиска дејност би се сметало за предност
 • Основно познавање на англиски или германски јазик

Одговороности и задачи
 • Работа во производствен тим
 • Производство на формирани намотки
 • Производство на статори за електрични мотори и генератори по точно утврдени фази и протоколи 
 • Склопување и тестирање на статори за електрични мотори и генератори
 • Производство на статор пакети електрични мотори
 • Способност за комбинирање на механички и електрични аспекти во работењето
 • Способност за визуелна проверка на квалитетот на готовиот производот – мерење со механички и електронски инструмент

Што нудиме
 • Стабилна работа во која се стимулира учење и професионален развој
 • Стручна подршка во извршувањето на задачите
 • Солидни и навремени примања на крајот од тековниот месец (редовна исплата на регрес за годишен одмор)
 • Работа во две смени (од понеделник до петок)
 • Обезбеден оброк и превоз 
 • Колективен годишен одмор (летен, зимски)
 • Вработување во групацијата КЕССЛЕР, со повеќе од 90 годишно искуство во развој и производство на електрични машини


Доколку се гледате себеси како идеална личност за нашиот тим, ги очекуваме вашите апликаии за работа на англиски јазик!

Апликацијата треба да содржи мотивационо писмо, фотографија и CV.

Вашите апликации испратете ги преку полето Брза Апликација.
КЕССЛЕР Македонија ДООЕЛ Илинден
Ул.10, Бр.124, Илинден, Скопје

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде