Vrabotuvanje.com - Оператор за прием на рекламации - Скопје - СЕРВИС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за прием на рекламации

Скопје

Рок за пријавување:

 • СЕРВИС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

 

Друштвото за сервисирање и одржување на електронски уреди за широка потрошувачка СЕРВИС МАКЕДОНИЈА, распишува оглас за вработување на:

Оператор за прием на рекламации

Kärche

 Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини:

 • ССС/ВСС
 • Поседување на одлични вербални способности и вештини на ефективна комуникација со клиенти
 • Претходно работно искуство и познавање на апарати за домаќинство ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на работа со MS Office
 • Аналитичност, објективност, тимски работник
 • Систематичност, организираност, иницијативност

Одговорности и работни задачи:

 • Прием на клиенти и производи поради рекламација
 • Пружање телефонска помош и помагање на клиентите во однос на ракувањето и проблемите кои клиентите ги имаат со уредот кој се рекламира
 • Основна проверка на рекламираниот производ, за да се утврди правилната инсталација и приклучување на истиот
 • Отвoрање, проследување и контрола на сервисни налози сѐ до нивно конечно решавање
 • Комуникација и контрола на Овластените сервисни центри со цел подобрување на квалитетот и намалување на времетраењето на извршувањето на услугите
 • Следење на трендовите на проблемите со производите и соодветна реакција кај сите поврзани субјекти
 • Подготвување на тековни и периодични извештаи.

Што нудиме?

 • Одлични услови за работа во средина со амбициозен и професионален тим
 • Континуирана обука
 • Работно време: 40 часа неделно

Доколку сте заинтересирани за работната позиција, аплицирајте на означеното копче за брза апликација. Огласот е активен до 22.05.2022 година

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде