Vrabotuvanje.com - HR Бизнис партнер - Скопје - МАКС БЕТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

HR Бизнис партнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКС БЕТ ДОО
MaxBet групацијата се занимава со организирање на игри на среќа повеќе од 20 години. На нашите играчи им пружаме врвно искуство на преку 300 локации на територијата на Србија и преку онлајн апликацијата. Покрај тоа, изградивме и силно присуство на пазарот во Босна и Херцеговинаа, Црна Гора и Македонија, така што сега нашиот тим брои преку 2.700 исклучителни луѓе. Постојано растеме и сега ни е потребен:


HR БИЗНИС ПАРТНЕР
ГРАД: Скопје
 

Опис на работата:

 • Создава, развива и ги одржува партнерските односи со раководителите и вработените во бизнис секторите кои ги подржуваат, осигурувајќи ја имплементацијата на сите HR процеси.
 • Активно учествува во креирањето и имплементацијата на HR стратегијата и организационите промени поради исполнувањето на компаниските цели.
 • Спроведува и го унапредува процесот на управување на учинокот на вработените.
 • Учествува во поставувањето на индивидуалните планови за развој на вработените и ја прати реализацијата на истите.
 • Го спроведува процесот на талент менаџмент и ги едуцира менаџерите и вработените со цел за подобрување на перфомансите.
 • Ги идентефикува потребите за едукација, ги креира и прати тренинзите и обуките на вработените.  
 • Го планира и учествува во процесот на вработување и селекција, во спроведувањето на onboarding и offboarding програмата на компанијата.
 • Ја припрема и ажурира документацијата од областа на работното право.
 • Ги припрема платните списоци и други месечни извештаи.
 • Останати обврски од HR администрација.

Услови за кандидатите:

 • VII степен стручна спрема – пожелно образование од областа на Човечки ресурси  
 • Три години работно искуство на исти или слично позиции
 • Возачка дозвола B категорија, активен возач
 • Добро познавање на работа на компјутер
 • Англиски јазик  – конверзациско ниво

Вашите апликации можете да ги испратите преку Брзата Апликација со назнака: HR бизнис партнер.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде