Vrabotuvanje.com - Продавач/-ка на слатки - Скопје - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/-ка на слатки

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје

За вработување кај нашиот соработник-познат ресторан во центарот на Скопје, потребен/-на е:

Продавач/-ка на слатки (Скопје)

Задачи:
 • Продажба на слатки и сладолед во ресторанот;
 • Припрема на корнети за сладолед;
 • Комуникација со потрошувачи;
 • Работа на каса; 
 
Бараме:
 • Завршено ССС;
 • Претходно работно искуство од областа на продажбата сладолед и слатки ќе се смета за предност;
 • Поседување на висок степен на личен интегритет;
 • Високо развиени интерперсонални вештини;
 
Нудиме:
 • Работа во 2 смени: прва смена од 09.00-16.30 часот и втора смена од 16.30-24.00 часот, како и меѓусмена по договор.
 • Солидни  и навремени месечни примања;
 • Обезбеден топол оброк;
 • Обезбедена обука;
 • Можен почеток: Веднаш;
 • Вработување на неопределено време;
 • Годишен одмор: согласно ЗРО и колективен договор;

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги преку полето Брза Апликација и наведете ја позицијата за која аплицирате.
    
Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените квалификации треба да достават своја биографија и да наведат во електронската пошта за која позиција аплицираат. 

Апликацијата на која не е наведно работното место нема да се земе во предвид.

Доколку не бидете одбрани за оваа позиција, Вашите биографии ги чуваме во нашата датабаза со можност за повикување на идни соодветни огласи.

Доколку не сакате Вашата биографија да биде сочувана, наведете ја таквата информација во Вашата електронска порака.

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
www.esi.mk 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде