Vrabotuvanje.com - Внатрешен сметководител - Скопје - МАД СТУДИО СД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Внатрешен сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАД СТУДИО СД ДООЕЛ

 

Имаме потреба од:

ВНАТРЕШЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Високо образование, Економски факултет ќе се смета за предност
 • Минимум 3 години работно искуство на иста или слична позиција
 • Познавање на англиски јазик
 • Користење на компјутер - MS Office и останати интегрирани сметководствени програми
 • Познавање на административно работење
 • Лиценца за овластен сметководител ќе се смета за предност

РАБОТНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Евиденција и обработка на целокупната влезна и излезна документација поврзана со материјалното работење
 • Евиденција на магацинско работење и пописи
 • Благајна и дневни промети
 • Усогласување на материјална, финансова и оперативна евиденција

СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ

 • Организациски и аналитички способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Исполнителност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Одговорна и лојална личност
 • Позитивен став

 

ИСПРАТЕТЕ ЈА ВАШАТА
БИОГРАФИЈА ПРЕКУ ПОЛЕТО
БРЗА АПЛИКАЦИЈА!

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде