Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Скопје - ЏАГАТАЈ КАБЛО ОТОМОТИВ ЕЛЕКТРИК СИСТЕМЛЕРИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЏАГАТАЈ КАБЛО ОТОМОТИВ ЕЛЕКТРИК СИСТЕМЛЕРИ
 • Адреса: TIRZ Skopje 1 Ilinden br 4, 1000 Skopje
 • Веб страна: http://www.cagataykablo.com

Турската компанија Чагатај Кабло  е основана во 1998 година за производство на жици, кабли и инсталации претежно за потребите на автомобилската индустрија. Главни клиенти на компанијата се водечките производители на автобуси, трактори, градежни машини, камиони, комерцијални возила, клима уреди, машини чистачи и специјални аеродромски возила. Од 2018 година  освен фабриката во Турција Чагатај Кабло  има производствени капацитети и во Р.С. Македонија.  

Фабриката на Чагатај Кабло која е лоцирана во Технолошко индустриската развојна зона 1, Бунарџик, за потребите на своите производни капацитети објавува оглас за слободна работна позиција:

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО

 
Потребни квалификации
 • Со или без работно искуство.
 • Организираност и одговорност.
 • Способност за работа во тим.                                                                                         
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови
 • Задолжително следење на правилата и процедурите за работа                         
 
Чагатај Кабло Ви нуди:
 • Редовни месечни примања најдоцна до 5-ти во месецот, платен минат труд, платен регрес итн.
 • Климатизирани и чисти простории во производство без никакви хемикалии
 • Обезбеден оброк
 • Само прво сменска работа
 • Превоз до работа и назад (Скопје, Куманово, Велес, Св.Николе и можност да се отворат други линии)
 • Можност за напредување во позицијата
 • Работа во пријатна и позитивна атмосфера
Инфо: Профил на вработените во производство е 70% од понежниот пол
 

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги на mk.hr@cagataykablo.com

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг. Апликациите ќе се чуваат во нашата база на податоци во период од една година

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде