Vrabotuvanje.com - Општ работник - Скопје - ВИВАКС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИВАКС ДОО

Вивакс е македонска компанија која постои 27 години и брои повеќе од 110 вработени. Постојаното вложување во модернизација на производствените процеси, ја прават една од најуспешните компании на Балканот, во полето на производство на овошни сокови.

Секој напредок и достигнат успех на компанијата е резултат на успешното функционирање на целиот тим, желбата за заедничка работа и позитивната енергија.

Искористете ја можноста за кариера во Вивакс и аплицирајте за позицијата:

ОПШТ РАБОТНИК

 

Одговорности и задачи:

 • Извршува градинарски работи, се грижи за хортикултурата во дворот и ги извршува сите потребни задачи поврзани со уредувањето на дворното место во кругот на фабриката,
 • Собирање и редовно изнесување на отпадот од кругот на фабриката;
 • Помошни и оперативни работи во производствениот процес и магацинското работење.

Потребни квалификации:

 • ССС;
 • Со или без работно искуство.

Од кандидатот очекуваме:

 • Способност за работа во тим;
 • Самоиницијативност, исполнителност, лојалност и чесност;
 • Организираност и одговорност;
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.

Ви нудиме:

 • Почетна месечна плата (со можност за зголемување) во висина од 20.000-22.000 денари (во зависност од предходното работно искуство на кандидатот на иста или слична позиција);
 • Додатоци на плата по основ на: минат труд, прекувремена работа и други, согласно законските прописи;
 • Исплата на регрес за годишен одмор; 
 • Обезбеден оброк;
 • Работа во пријатна и позитивна атмосфера.
   
Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија не постара од 6 (шест) месеци и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака “ОПШТ РАБОТНИК“.
 
Конкурсот е отворен 10 работни денови од неговото објавување (од 14.05.2022 до 30.05.2022).
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака НЕМА да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде