Vrabotuvanje.com - Специјалист за корисничка поддршка - Скопје - MAJOREL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за корисничка поддршка

Скопје

Рок за пријавување:

 • MAJOREL


 

КОИ СМЕ НИЕ:

Majorel обезбедува корисничко искуство и задоволство во име на некои од најпочитуваните светски брендови. Обезбедува корисничка поддршка за бизнис клиенти, како и дигитални решенија во различни индустрии.

 • 400+ бизнис клиенти глобално
 • 36+ држави
 • 12+ години просечно партнерство со бизнис клиентите 
 • 69.000 вработени глобално 

Развивме уникатна компаниска култура каде што ќе се чувствувате згрижени, поддржани, слушнати и ангажирани во компанијата уште од првиот ден. Нудиме динамично работно место засновано на почит и меѓусебна доверба, каде што секој има глас и има удел во одлучувањето. Сега сме во Македонија со нашите сосема нови канцеларии и нов тим од професионалци.

Придружи ни се и биди дел од нашиот нов Мајорел тим во Македонија! Стани наш

Специјалист за корисничка поддршка
 

За работната позиција и обврски 

 • Обезбедување висококвалитетна корисничка поддршка за нашите бизнис клиенти преку телефон, е-пошта и разговор
 • Работа со инфомрации и решавање на барања, поплаки на корисникот
 • Обезбедување решенија и предлози за бизнис клиентот да ја одржи ефикасноста во работните текови и да поттикне висок CSAT
 • Внесување и управување со податоци во различни алатки и апликации
 • Учество во сесии за дообука и евалуација на квалитетот 
 • Заштита на лични информации, деловни информации поврзани со корисникот, бизнис клиентот и работодавачот 
 • Навремено информирање за можните ризици, инциденти кои влијаат на нормалниот работен тек и обработката на податоците

Барања за работната позиција

 • Пријателски однос кон корисниците
 • Германски јазик на одлично ниво + многу добро познавање на англискиот јазик
 • Добри комуникациски и вештини за самоизразување
 • Пријателски тон на гласот
 • Искуството ќе се смета за плус

​Што нудиме

 • 46.271,00 МКД месечна нето плата
 • + атрактивен бонус за постигнати резултати (по 1-ви месец платен тренинг)
 • Целосно платен тренинг
 • 18.500,00 МКД бруто - бонус за добредојде
 • 24.600,00 ден надомест за годишен одмор
 • Бонус за препорака
 • 22 дена одмор
 • Приватно здравствено осигурување
 • Програми и обуки за развој на кариера
 • Програма за благосостојба (како што се: Спортски и настани за благосостојба и активности за добросостојба) 
 • Договор на неопределено работно време со 4 месеци пробен период
 • Меѓународна и мултикултурна работна средина
 • Простор за релаксација и забава 
 • Можност за скратено работно време
 
Веќе го создадовме нашиот прв тим во Македонија и продолжуваме понатаму со проширување на тимот во Мајорел. Пријавете се преку полето „Аплицирај“ и веднаш ќе стапиме во контакт со вас.
 
НАШИОТ НОВ ТИМ ВО МАЈОРЕЛ МАКЕДОНИЈА ВЕ ОЧЕКУВА ДА ВЕ ПОДДРЖИ ДА БИДЕТЕ УСПЕШНИ, ДА СЕ ЧУВСТВУВАТЕ ДОБРО И РАСТЕТЕ!
ПРИДРУЖИ НИ СЕ!
 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде