Vrabotuvanje.com - Припремач во автолакирница - Скопје - ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Припремач во автолакирница

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА:

Van Hool е реномиран производител на автобуси и комерцијални возила од Белгија. Van Hool е најголем независен производител на автобуси во Европа со над 4,000 вработени. Повеќе од 70 години Van Hool е препознаен по својот оригинален, динамичен и прилагоден кон клиентот дизајн, како и по високиот квалитет и современите технолошки решенија.

За растечките потреби на нашиот производен капацитет Ван Хоол Македонија, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје2, во Бунарџик/Илинден отвораме нови работни места за следниве позиции:


ПРИПРЕМАЧ ВО АВТОЛАКИРНИЦА
 
РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Подготовка и проверка на површината пред фарбање (одмастување, китирање, стругање и фино китирање)
 • Правилно користење на сите видови материјали и алати за китирање
 
КОЈ МОЖЕ ДА АПЛИЦИРА:
 • Млади лица штотуку завршени од било која струка кои сакаат да учат и работат – ќе бидат вклучени во процес на специјализирана обука за неискусни подготвувачи
 • Искусни лица од компатибилни струки: фасадери, гипсари, молери - ќе им се обезбеди дообука
 • Искусни припремачи од сервиси за возила
 
ШТО НУДИМЕ:
 • За искусните нудиме најконкурентна плата во земјата, како и можност за екстра месечни примања
 • За понеискусните нудиме специјални пакети на плата за времето на обука/дообука до моментот на целосно интегрирање во работната задача и понатамошно ангажирање како мајстори во струката
 • Бесплатен топол оброк со избор на повеќе менија во кантина со ресторански стандард
 • Обезбеден превоз до/од работното место
 • Безбедна и здрава работна околина како и лична заштитна опрема според највисоки европски стандарди за безбедност и здравје при работа во таква средина
 • Можност за мултинационално-препознаено професионално континуирано усовршување кај еден од најреномираните производители на автобуси
 
Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик на www.vanhool.mk, во делот “отворени работни места”. 
 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. 
 
Краен рок за доставување на апликациите:  31.07.2022 година
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде