Vrabotuvanje.com - Монтер на телекомуникациска опрема и безбедносни системи - Прилеп - НЕТИСМАК СИСТЕМИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Монтер на телекомуникациска опрема и безбедносни системи

Прилеп

Рок за пријавување:

 • НЕТИСМАК СИСТЕМИ
 • Адреса: Кузман Јосифоски бр.118, 7500 Прилеп
 • Веб страна: http://www.netismak.com.mk

Поради зголемен обем на работа НЕТИСМАК СИСТЕМИ има потреба од вработување на 2 лица за:

МОНТЕР НА телекомуникациска опрема и БЕЗБЕДНОСНИ СИСТЕМИ

НЕТИСМАК СИСТЕМИ работи на полето на безбедносните системи како системи за видео надзор, алармни системи, системи за контрола на пристап, домашна автоматика и мрежни решенија за микро, мали, средни и големи корисници. НЕТИСМАК СИСТЕМИ поради зголемен обем на работа има потреба од монтери на безбедносни системи.
 

Опис на работната позиција: 

 • Одржување / поставување на слабострујни инсталации, електрични уреди, аларми, системи за видео надзор, системи за дојава на пожар, автоматика за врати и рампи
 • Поставување на воздушни и подземни оптички кабли
 • Сплајсување на оптички влакна


Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование - електро, техничка или механичка струка (не задолжително но ќе се смета за предност)
 • Пожелно познавање на кабли, инсталации, електроника и електрика (не задолжително но ќе се смета за предност)
 • Разбирање на техничка документација (не задолжително но ќе се смета за предност)
 • Поседување возачка дозвола Б категорија Ц-категорија (не задолжително но ќе се смета за предност)
 • Организираност, лојалност, тимска работа
 • Флексибилност, тимска работа
 • Самоиницијативност и одговорност при извршување на работни задачи;
 • Професионален однос
 • Препознавање на приоритети


Ние нудиме:

 • Континуирано надоградување и обуки
 • Можност за дополнителна заработка според учинок
 
 
Сите заинтересирани кандидати може да се пријават преку полето "Брза Апликација"
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде