Vrabotuvanje.com - Претставник за тендерско работење - правник - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Претставник за тендерско работење - правник

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

 

Биотек ДОО Скопје, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

ПРЕТСТАВНИК ЗА ТЕНДЕРСКО РАБОТЕЊЕ - ПРАВНИК

Потребни квалификации:

 • ВСС Правен факултет
 • Минимум 3 години предходно работно искуство во областа на јавни набавки/ тендери 
 • Работно користење на компјутер – MS office
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на Закон за јавни набавки

Потребни способности и вештини:

 • Одлични комуникациски способности
 • Ориентираност кон рокови и способност за извршување на повеќе активности истовремено 
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа
 • Организациони и мултитаскинг вештини

Обврски и одговорности:

 • Изработка на жалби за Јавни набавки- правен дел
 • Проверка на Одлуки и Договори за Јавни набавки
 • Правна помош и консултации од секаков вид за Јавни набавки
 • Следење и евиденција на објавени огласи на ЕСЈН
 • Следење на е- аукции
 • Следење на јавно отворање на постапка

Известување за приватност на кандидати за вработување

Со доставата на мојата биографија се согласувам Биотек ДОО Скопје да обработува податоци за цели на пополнување на отворената работна позиција за која конкурирам но и да ги користи податоците од мојата биографија, вклучувајќи ги и сертификатите, препораките и сите останати документи со цел во иднина да ги разгледа и за други отворени работни позиции од кои ќе има потреба компанијата.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде