Vrabotuvanje.com - Оперативен сметководител - Виница - ДПТУ Винербергер ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оперативен сметководител

Виница

Рок за пријавување:

 • ДПТУ Винербергер ДООЕЛ
 • Адреса: ИГМ Пролетер бр. 1, 2314 Виница
 • Веб страна: https://www.wienerberger.mk/

Винербергер е светски лидер во производството на керамички градежни материјали (тули и ќерамиди) со скоро 200 производствени погони во 30 земји.

Во нашата компанија во Северна Македонија, бараме нов колега во финансиско-сметководствениот оддел на позиција:

ОПЕРАТИВЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (SAP FI)

Должности и одговорности:

 • Дневни задачи за обработка на сметководствена документација – собирање, проверка, комплетирање, сметководство во САП, датотека во папки
 • Контролни функции во однос на почитувањето на внатрешните финансиски стандарди и процедури на компанијата
 • Учество во изготвувањето на извештаите за целите на финансиската ревизија
 • Учество во залихите и подготовка на нивните резултати
 • Други активности својствени за финансиското сметководство

Барања за работната позиција:

 • Високо образование/Економски факултет
 • Искуство со работење во SAP-FI
 • Работно искуство, минимум 2 години
 • Одлично познавање и активно работење со апликациите од MS Office
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Посветеност, независност, љубопитност
 • Позитивен однос за развој и долгорочна соработка

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, не се двоумете да аплицирате.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Сите апликации ќе се сметаат за доверливи.

 

 

Ви нудиме:

 • Професионална реализација во меѓународна компанија
 • Можност за обука и зголемување на професионалните вештини
 • Сигурност, праведност и долгорочни работни односи

 

 

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде