Vrabotuvanje.com - Доктор со интерес за специјализација по офталмологија - Скопје, - ДТПУ Промедика ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доктор со интерес за специјализација по офталмологија

Скопје,

Рок за пријавување:

 • ДТПУ Промедика ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.promedika.com.mk/-

Промедика Медикал Центар е приватна поликлиника која Ви нуди широк спектар на специјалистички услуги и професионална и квалитетна нега од дијагноза до рехабилитација во пријатен амбиент. Промедика Медикал Центар го сочинуваат тим стручни лица спремни со своето знаење, искуство, трпеливост и љубезност да се грижат за вашето здравје, почитувајќи ги највисоките стандарди и принципи на современата медицина и препораките на СЗО.

Приемот на пациенти се извршува во современо опремен и топол амбиент во кој ќе се чувствувате пријатно добредојдени во секое време. Во нашата установа работат стручњаци од различни медицински области кои со помош на најсовремената опрема се во можност брзо и прецизно да постават дијагноза и да ординираат соодветна современа терапија.

Во моментов, објавува оглас за регрутирање на искусни кандидати за 1 слободна работни позиција:

ДОКТОР СО ИНТЕРЕС ЗА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈА ПО ОФТАЛМОЛОГИЈА
 
 

Потребни квалификации:

 • Завршен Медицински факултет
 • Постигнат просек над 8
 • Положен државен испит
 • Интерес за специјализација по офталмологија
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Веќе започнатата специјализација ќе се смета за предност

Личен профил:

 • Организираност и одговорност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

Специјализацијата ќе се одвива кај др. сци. Наум Трпеноски - очен хирург - Промедика Офталмологија

 • Република Чешка - 2 кандидати
 • Република Србија - 2 кандидати
 • Република Македонија - 3 кандидати
   
 

Доколку сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика преку полето"Брза Апликација" со задолжителна назнака за позицијата за која аплицирате.

Контакт: 071/ 301-301  и 02/ 3248-470

www.promedikaoftalmologija.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде