Vrabotuvanje.com - ИТ Техничар (IT Support Technician) - Охрид - КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

ИТ Техничар (IT Support Technician)

Охрид

Рок за пријавување:

 • КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА

 

КОСТАЛ е  денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголеми производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, Фолксваген, Ауди, Мерцедес, Порше, Тесла, Јагуар, Ланд Ровер.
 
Дали е важно за Вас, како што е и за нас, процесите континуирано да се унапредуваат и подобруваат, а работата со напредните технологии да стане дел од вашето секојдневие? 
 
Дали сакате да го збогатите вашето професионално и животно искуство во рамките на Компанија која овозможува професионален и личен напредок, ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ обезбедувајќи  истовремено баланс помеѓу работата и приватниот живот.
  
Со нас – КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА, можете да направите разлика!
 
КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА има потреба од 
 
ИТ Техничар (IT Support Technician)
 

Работни задачи и одговорности:

ИТ Техничарот ќе одговара директно на ИТ Менаџерот и ќе биде одговорен за разрешување на техничките проблеми поврзани со ИТ опремата и системите покривајќи повеќе области. Како дел од ИТ тимот во КОСТАЛ  Македонија, ќе биде потребно да се демонстрира работа со кратки рокови, а истовремено да се приспособите на брзите промени што се резултат на потребите на компанијата.

Идеалниот кандидат, потребно е да поседува соодветно образование од областа на ИТ технологиите, високо образование ќе се смета за предност.

Образование, искуство, вештини:

 • +3 години работно искуство на иста или слична работна позција, искуство во производствена средина ќе се смета за предност
 • Data network operation, support and maintenance
 • Active Directory, Microsoft Exchange, Symantec Endpoint Protection; BMC Client Management
 • Mobile devices operations and maintenance
 • Help desk: service request, incidents, problem management
 • End-user support - desktop hardware and software, VoIP, printers
 • Силни аналитички вештини и способности за детектирање и  решавање на проблеми
 • Само-мотивиран поединец со одлични комуникациски вештини и проактивен кон давање на  предлози за подобрување на ИТ процесите и ИТ инфраструктурата
 • Способност за работа со рокови под притисок
 • Тимски играч, проактивен, добро мотивиран со одлични комуникациски вештини
 • Одлично познавање на Македонски и Англиски јазик (чита, пишува, говори)
 • Познавање на Германски јазик ќе се смета за предност

Што обезбедуваме:

 • Конкурентни примања на македонскиот пазар;
 • Здраво и безбедно работно опкружување;
 • Приватно здравствено осигурување;
 • Сигурност на вработувањето;
 • Доследно почитување на прописите од областа на работните односи;
 • Можности за натамошно професионално усовршување и кариерен развој;
 • Обезбеден превоз и исхрана во фабричкиот ресторан.

Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за " ИТ Техничар", преку полето Брза Апликација.

КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.

Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде