Vrabotuvanje.com - Комерцијалист/магационер во одделот за логистика и управување со опрема за работа - Скопје - АПАВЕ СЕЕ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист/магационер во одделот за логистика и управување со опрема за работа

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПАВЕ СЕЕ ДООЕЛ
 • Адреса: Фјодор Достоевски 72, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.apave.com

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Комерцијалист/магационер во одделот за логистика и управување со опрема за  работа

 

АПАВЕ има потреба од Комерцијалист/Магационер кој ќе се придружи на нашиот тим во Одделот за Логистика (раководење и одржување на опремата со која се служат инспекторите при техничка инспекција на меѓународно ниво).

Работни задачи:

 • Примање и процесирање на роба
 • Набавување, спроведување и пакување на нарачки
 • Пакување и организирање на транспорт за опремата низ меѓунродните филијали на компанијата
 • Вршење попис на опремата
 • Техничко запознавање со опремата
 • Комуникација со меѓунродните филијали на компанијата и спроведување на нивните барања
 • Организирање сервис за опремата
 • Грижа и одржување на хигиена во магацинот

Потребно образование, вештини и способности:

 • Средно образование
 • Одличен англиски јазик (говорен и пишан)
 • Задолжително познавање на компјутери (MS Office)
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Организациски способности  
 • Искуството во логистика (набавка и транспорт на опрема)
 • Интернационална комуникација

Предност ке имаат тие кандидати што:

 • Имаат искуство со работа на висина
 • Имаат искуство во висински качување
 • Познавање на опрема за висинско качување

Што нудиме: 

 • Работа во голема интернационална компанија
 • Можност за развој и градење на персонална и професионална кариера
 • Одлични услови и атмосфера за работа
 • Работа во динамична атмосфера
 • Професионални обуки со интернационално признаени сертификати
 • Дополнителни надоместоци при работа во странство

 

Сите заинтересирани треба да испратат кратка биографија преку полето Брза Апликација.
 

Успешните кандидати ќе бидат најпрво повикани на иницијален разговор и тестирање на основните познавања во својата професија.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде