Vrabotuvanje.com - Претставник за продажба - Територија на Р.Македонија - БИОСИСТЕМИ МК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Претставник за продажба

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

  • БИОСИСТЕМИ МК

ПРЕТСТАВНИК ЗА ПРОДАЖБА
1 лице

 

Опис на компанијата:

Биосистеми МК е интернационална компанија која е дистрибутер во 7 земји за големи светски производители на лабораториска опрема и лабораториски реагенси, за потребите на канцеларијата во Скопје вработуваме едно лице претставник за продажба.

Предвидена плата од 500-1500 ЕУР

Опис на работно место:

Продажба на лабораториска опрема реагенси и хемикалии за молекуларна биологија, генетика, дијагностика, контрола на квалитет во индустрија, биохемија, микробилогија, истражување, форензика и генерална лабораториска опрема и реагенси.

Комуникација со клиенти (купувачи), изработка на понуди, решавање на секојдневните проблеми на конструктивен начин, креирање на позитивна работна атмосфера во тимот, комуникација со принципали, исполнување на работните задачи одговорно и на време.

Предност ке имаат кандидатите кои познаваат работење со тендери, спремање понуди, и тендерски постапки, не само од наведните области туку и кандидати кои имаат искуство со тендери од други области освен медицината.

Услови, знаење и вештини на кандитот:

  • ВСС (фармација, медицина, медицинско – лабораториска дијагностика, биотехнологија и сродни струки)
  • Возачка дозвола Б категорија
  • Познавање на работа со компјутер
  • Активно знаење на англиски јазик разговорно и во пишана форма
  • Подготвеност за патување
  • Комуникативност
  • Одговорност во извршувањето на задачите
  • Прилагодливост на тимот и начинот на работа
  • Предност – работно искуство на слично работно место

Нудиме работа во динамичен и организиран состав, постојано усовршеување, можност за развој и напредување и мотивациски награди за остварените резултати.

Место на работа: Македонија

Ве молиме пријавите да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде