Vrabotuvanje.com - Помошник готвач/ка - Скопје - КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник готвач/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ

Друштвото Караорман АД Скопје, подружница Хотел Александар Свер има потреба да вработи работници на следната работна позиција

ПОМОШНИК готвач/ка


Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Образование од областа на угостителството ќе се земе за предност
 • Oсновно познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Претходно работно искуство во областа
 • Високо ниво на креативност

Личен профил

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Способност за тимска работа и флексибилност

Опис на работно место

 • Подготвување на појадок
 • Љубезна комуникација со гостите

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да ги достават преку полето "Брза Апликација"

Напомена: Само апликациите на кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат разгледувани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде