Vrabotuvanje.com - Стручен во оддел за управување со информативен систем - Скопје - ПРОКРЕДИТ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен во оддел за управување со информативен систем

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПРОКРЕДИТ БАНКА


 

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка
 
Ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија и сте љубопитни за другите земји и култури
 
ПроКредит Банка вработува: 
Стручен во оддел за управување со информативен систем
 

Потребни вештини/знаења/одговорности: 
  • Познавање на SQL за работа со бази на податоци (вадење, трансформација и визуелизација)
  • Разбирање на работа со релациони бази на податоци
  • Аналитички способности за обработка на податоци и развој на дата модели
  • Разбирање на банкарско работење ќе се смета за предност
  • Познавање на Microsoft Visual Studio ќе се смета за предност
  • Познавање на Microsoft PowerBi ќе се смета за предност
  • Завршено високо образование и одлично познавање на англиски јазик
  • Способност за тимска работа и интерперсонални способности, со можност за лесна и ефикасна комуникација со колегите на сите нивоа
 
АПЛИЦИРАЈТЕ!
 
Аплицирајте со испраќање на кратка биографија и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација не подоцна од 15.08.2022 година.
 
Вашата апликација треба јасно да покаже, зошто токму Вие одговарате за оваа работа. Воедно во електронската пријава во делот за мотивациско писмо треба да ги наведете Вашите амбиции за аплицирање, а кои ќе бидат во релација со содржината од нашата меѓународна веб страна (www.procredit-holding.com) и веб страната на нашата банка (www.pcb.mk).
 
Сите останати начини на аплицирање ќе се сметаат за невалидни. 
 
Бидете информирани дека само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани и поканети во следните фази на регрутирање. Процесот на избор на кандидат, ќе се изврши во рок од 45 дена по истекот на рокот за пријавување.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде