Vrabotuvanje.com - Специјалист за меѓународна продажба - Прилеп - МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за меѓународна продажба

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП

За Микросам:

Микросам е светски-признат лидер во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи (carbon fiber, glass fiber, etc.). Во 30-години Микросам има инсталирано над 300 производни линии во повеќе од 43 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

Микросам има отворена позиција за почетници и искусни кандидати за меѓународна продажба. Секој нов кандидат ќе помине низ тренинг. Компензацијата ќе зависи од искуството и релевантните познавања. Придружете и се на најиновативната Македонска компанија:

Специјалист за меѓународна продажба
– 1 работно место 

 

Главни задачи

 • Работа со меѓународни клиенти, квалификација и утврдување на технички потреби
 •  Работа со ЦРМ (систем за релации со клиенти) и планирање на следни чекори
 • Консултација со инженерски тим и изработка на понуди
 • Контактирање и посети на клиенти во светот и во Микросам
 • Комплетна поддршка на Продажниот Тим
 • Проследување на активности за продажба, испорака на машина, и сервис
 • Присуство на годишни саеми, настани и конференции
 • Комуникација со сите глобални претставници и партнери
 • Изработка на редовни и периодични извештаи за продажни резултати
 • Сугестии за подобрувања, и други продажни активности

Основни квалификации

 • ВСС од било која дисциплина, вклучувајќи инженерски и социјални науки
 • Желба за успех, континуирано учење и лично подобрување
 • Техничка ориентација
 • Одлична и убедлива комуникација на телефон, директно и писмено
 • Слушање и разбирање на потребите од сите учесници
 • Одлично познавање на англиски јазик, особено пишување
 • Самоиницијативност и способност за самостојна работа
 • Тимска работа и искуство со софтверски алатки

Пожелни или преференцијални квалификации

 • Искуство со меѓународни клиенти или деловни клиенти
 • Аналитички, истражувачки и презентациски способности 
 • Посветеност на детали, продажни или преговарачки техники

Што нудиме:

 • Кариера во најиновативната Македонска компанија со решенија за светски клиенти
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство во врвни технички решенија
 • Конкурентна компензација
 • Континуирана обука и професионално усовршување од личен и од технички аспект
 • Учество на меѓународни проекти со купувачи од целиот свет
 • Организиран превоз и храна

Доколку сте заинтересирани аплициирајте преку полето Брза Апликација.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО НАЗНАЧУВАЊЕ НА РАБОТНОТО МЕСТО за кое аплицирате.

Работната позиција е во Прилеп.

Огласот трае до 15.08.2022.

Само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју. 

Со аплицирање, се согласувате вашите информации да се чуваат во нашата база на кандидати во рок од 12 месеци.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде