Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ

Реномираната компанија, Друштвото за трговија, угостителство и услуги извоз-увоз  КАРАОРМАН АД Скопје, има потреба да вработи

СМЕТКОВОДИТЕЛ

Потребни квалификации:

 • ВСС - дипломиран економист  - економски факултет;
 • Најмалку 1 година работно искуство во сметководство;
 • Лиценца за овластен сметководител ќе се смета за предност;
 • Познавање на материјално и финансово сметководство;
 • Следење и примена на законските регулативи  од областа на сметководството;
 • Познавање на MS OFFICE;
 • Способност за тимска работа, одговорност и лојалност;
 • Познавање на Helix од Zonel ќе се смета за предност,
 • Возачка дозвола Б категорија.

Задолженија и обврски:

 • Финансово работење (книжење фактури, изводи и бизнис картици);
 • Следење на побарувања, обврски и плаќања;
 • Комуникација со институции и банки;
 • Комуникација со клиенти и сложување картици;
 • Изготвување и пресметка на плати;
 • Благајничко работење.

Заинтересираните кандидати своето CV да го испратат преку полето “Брза Апликација”​.
Напомена: Само апликациите на кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде