Vrabotuvanje.com - Келнер во бифе - Скопје - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Келнер во бифе

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомеснати производи и трговец на големо со
прехранбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на целите Ви ја
нуди следнава работна позиција:

КЕЛНЕР ВО БИФЕ

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Средна стручна подготовка (угостителска насока ќе се смета за предност)
 • Работно искуство од областа угостителство најмалку 2 години


Работни задачи:

 • Комуницира со менаџментот и одговара на нивните барањата
 • Послужување на гости и вработени
 • По потреба помага при спремањето на храната
 • Врши и други работи и работни задачи од делокругот на своето работење по насоки на одговорни лица


Работни услови:

 • Работниот однос се склучува на определено време од 3 месеци ( со можност за продолжување )
 • Нето плата 30.000,00 ден
 • Обезбеден е топол оброк и превоз
 • Неделното работно време изнесува 40 часа, организирано во две смени


Напомена:

 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 5 дена по истекот на рокот за пријавување
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите
 • Испратете го вашето CV (апликација) преку полето Брза Апликација
 • Апликациите да се достават заклучно со 20.08.2022 година

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде