Vrabotuvanje.com - Генерален менаџер на градежна компанија - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Генерален менаџер на градежна компанија

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Вработување Онлајн, за потребите на својот клиент, бара

ГЕНЕРАЛЕН МЕНАЏЕР НА ГРАДЕЖНА КОМПАНИЈА

Работни задачи и обврски:

 • Надгледување и давање насоки од концепт до завршување на проектот
 • Детално нагледување на проектот, набавка и планирање на трошоци
 • Поставување и договарање буџети
 • Целосна стратегија за потреба на ресурси (човечки, технички, материјални) план на активности со рокови за завршување на проектот.
 • Детален план за продажба
 • Надгледување на сите on -site и off-site сорабтници ( subcontractors) за да осигури усогласување со сите потребни стандарди
 • Преговарање со добавувачи за набавки на материјали
 • Договарање со архитекти, за навремена реализација согласно планот за изградба
 • Обезбедување на испорака на висококвалитетна работа согласно зададените рокови
 • Редовни состаноци со клиенти и менаџерите за известување за напредокот
 • Работа во канцеларија и на градилиште

Потребни способности и компетенции:

 • Работно искуство  10 години
 • Образование ВСС – (Градежен Факултет)
 • Стратегија и планирање на долг рок
 • Одлични вербални и писмени комуникациски вештини
 • Одлични интерперсонални и супервизорски вештини
 • Солдно разбирање усогласеноста на зградите и безбедностите прописи
 • Одлични аналитички и преговарачки вештини
 • Вештини за донесување на одлуки

Заинтересирани кандидати, Ве покануваме да ја доставите вашата апликација со испраќање на тековна Биографија преку полето Брза Апликација.

Само потесно селектирани кандидати ќе бидат контактирани.
Ви благодариме за интересот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде