Vrabotuvanje.com - Контакт центар агенти - германски јазик - Скопје - ЦМХ СОЛУШНС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Контакт центар агенти - германски јазик

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЦМХ СОЛУШНС ДООЕЛ

 
Online интервју за работа во ЦМХ Солушнс - Контакт центар агенти со познавање на германскиот јазик
 
ЦМХ Солушнс, компанија која на пазарот во Македонија веќе 5 години успешно работи во доменот на давање кориснички услуги продолжува да го зголемува својот тим. 
 
Како општествено одговорна компанија и во контекст на актуелните случувања и општите препораки, ЦМХ Солушнс ги организира сите интервјуа онлајн, со цел заштита на здравјето на своите вработени и на кандидатите кои ќе аплицираат за отворените работни позиции. 
 
Во моментов, со цел проширување на нашиот тим сме во потрага по познавачи на германскиот јазик (минимум Б2 ниво)
 

Опис на задачите: 
 • Одговарање на дојдовни повици и е-маил прашања/барања од корисници и обезбедување на потребни информации, поддршка и помош во решавање на барањата на корисниците;
 • Ефикасно прибирање на кориснички информации, задоволување на потребите на корисниците и едуцирање на корисниците;
 • Обезбедување квалитетна услуга и поддршка во различни области кои вклучуваат информации за плаќања, правење нарачки, решавање на системски проблеми и слично.
 
Потребни квалификации:
 • Одлично познавање на германскиот јазик минимум Б2 ниво (Ц1 пожелно но не неопходно)
 • Одлично познавање на англискиот јазик ќе се смета за предност
 • Посветеност во обезбедувањето високо корисничко задоволство
 • Способност да комуницира јасно и професионално
 • Претходно искуство не е потребно
 
Нудиме:
 • Одлични работни услови
 • Редовно вработување со можност за цело и пола работно време
 • Флексибилно работно време во текот на денот и неделата
 • Платена обука
 
Одлична можност за сите студенти кои одлично го владеат германскиот јазик да го надоградат во постојана интеракција на германски јазик и истовремено да заработат додека се сеуште на студии.
 
Испратете ја вашата кратка биографија (CV) на англиски/германски најдоцна до 15.09.2022 преку полето Брза Апликација.
 
Со поднесување на апликацијата, се согласувам ЦМХ Солушнс ДООЕЛ Скопје да ги чува  документите и личните податоци за процесот на вработување доставени од моја страна, со цел да ги искористи во последователните процедури за регрутирање во период од 3 години.
 
Јас сум информиран дека може да ја повлечам мојата согласност во секое време. Свесен сум дека ако ја повлечам мојата согласност, ЦМХ Солушнс Скопје нема да може да ме контактира за регрутирање во иднина за позиции кои би можеле да бидат соодветни за мене.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде