Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра / Административен асистент - Скопје, - ДТПУ Промедика ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра / Административен асистент

Скопје,

Рок за пријавување:

 • ДТПУ Промедика ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.promedika.com.mk/-

Промедика Медикал Центар е приватна поликлиника која Ви нуди широк спектар на специјалистички услуги и професионална и квалитетна нега од дијагноза до рехабилитација во пријатен амбиент. Промедика Медикал Центар го сочинуваат тим стручни лица спремни со своето знаење, искуство, трпеливост и љубезност да се грижат за вашето здравје, почитувајќи ги највисоките стандарди и принципи на современата медицина и препораките на СЗО.

Приемот на пациенти се извршува во современо опремен и топол амбиент во кој ќе се чувствувате пријатно добредојдени во секое време. Во нашата установа работат стручњаци од различни медицински области кои со помош на најсовремената опрема се во можност брзо и прецизно да постават дијагноза и да ординираат соодветна современа терапија.

Во моментов, објавува оглас за регрутирање на искусни кандидати за 2 слободни работни позиции:

 


МЕДИЦИНСКА СЕСТРА
 
 
Потребни квалификации за работното место:
 • Завршено медицинско образование (положен државен испит)
 • Задолжително познавање на Англиски јазик 
 • Пожелно е претходно работно искуство на иста позиција
Личен профил:
 • Професионален и љубезен однос кон клиентите
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови

Плата: 30.000мкд


АДМИНИСТРАТИВЕН АСИСТЕНТ
 
 

Работни задачи:

 • Организира административни и организациски задачи при работењето
 • Извршување на набавки
 • Изработка на документи
 • Поднесување на документи до институции/клиенти
 • Набавка на канцелариски материјали
 • Архивирање и скенирање на документација
 • Останата административна поддршка
   

Доколку сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика преку полето"Брза Апликација" со задолжителна назнака за позицијата за која аплицирате.

Контакт: 071/ 301-301  и 02/ 3248-470

www.promedikaoftalmologija.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде