Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - БАРК ГРУП ДОО Куманово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАРК ГРУП ДОО Куманово

 

Барк груп е компанија која се занимава со трговија на обувки и чанти  на реномирани брендови.

Има потреба од продажни асистени на полно и скратено работно време во новата продавница BARK во EAST GATE MALL.

ПРОДАЖНИ АСИСТЕНТИ
Локација: EAST GATE MALL

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Минимум средно образование,
 • Предходно работно искуство на иста или слична позиција од минимум една (1) година ќе се смета за предност, 
 • Основно познавање на англиски јазик ќе се смета за предност.
 • Познавање на работа со MS Office (Word, Excel),

РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Продажба на производи,
 • Се грижи за сите процеси на благајна – каса,
 • Води грижа за потрошувачите,
 • Административни активности поврзани со процес на продажба,
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневно функционирање на продажно место,
 • Организација и средување на тековна работа поврзана со продажниот салон,
 • Прием, редење изложување и сортирање на роба,поставување цени и декларации,

НУДИМЕ:
 • Конкурентна плата + бонуси од месечна реализација;
 • Годишни бонуси;
 • Попуст при купување на вработени;
 • Работа во смени;
 • Moжности за напредување.

Аплицирање:
Сите заинтересирани кандидати треба да го достават своето CV преку полето Брза Апликација

Напомена:
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде