Vrabotuvanje.com - Менаџер на кетеринг - Скопје - ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер на кетеринг

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
 

ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО  престижна кетеринг и ивент менаџмент компанија претпознатлива по единствениот стил , по изворедниот квалитет и конкуретна цена. Поради континуираниот раст и развој, потребата за стручен кадар е постојана, имаме потреба од 
 

МЕНАЏЕР НА КЕТЕРИНГ
 

Како кетеринг менаџер, ќе планирате, организирате и развивате услуги за храна и пијалоци на организации и деловни активности, притоа исполнувајќи ги очекувањата на клиентите, стандардите за храна и хигиена и финансиски цели!

Одговорности

Менаџерот на кетеринг ќе треба да ги извршува следните функции:

 • Идентификација/пронаоѓање на настани и клиенти
 • Комуникација, преговарање за настани со клиентите и подготовка на понуди
 • Изведување на настани и кетеринзи
 • Follow up за испорачаната услуга
 • Креирање на нови менија (сезонски/годишни) во согласност со трендовите и барањата на пазарот
 • Да се биде дел од тимот кој идентификува, регрутира и обучува постоечки и иден персонал
 • Организирање, водење и мотивирање на тимот
 • Планирање смени и ротации на персоналот
 • Следење на  квалитетот на понудениот производ и услуга како и почитување на регулативите за здравје и безбедност.
 • Водење финансиски и административни записи во својот сектор
 • Планирање на буџет и утврдување на финансиски цели и предвидувања
 • Управување  со платен список и следете ги нивоата на трошење
 • Креирање на маркетинг стратегија за секоторот

Работно време+

Понеделник до петок (08:00- 16:00 часот)

-Работата во угостителската индустрија може да вклучува промена во работното време и работа во флексибилни работни часови, вклучувајќи вечери, викенди и празници.


Квалификации

Идеалниот кандидат треба да поседува

 • Работно искуство од најмалку 3 години во областа на БТЛ-от, маркетингот, кетеринг бизнисот и угостителството, од кој најмалку 2 години искуство во организација на настани
 • силни комуникациски и интерперсонални вештини
 • познавање на Англиски јазик. Познавањето на Албански би било придобивка
 • способност да преземате иницијатива
 • тактика и дипломатија во општата комуникација
 • вештини за тимска работа
 • можноста да раководи и мотивира персонал
 • административна способност и ИТ писменост
 • нумерирање и финансиски вештини со цел управување со буџет
 • издржливост и можност за работа под притисок
 • добро организиран пристап кон работата

- Предност ќе имаат оние со завршено образование во менаџмент,хотелиерство, кулинарство, човечки ресурси.

Што да очекувате

 • Работа во нови и модерни услови
 • Стабилна компанија со долгогодишно искуство и реноме
 • Конкурентна плата
 • Можност за професионален развој

 

Доколку сте заинтересирани, испратете ни Ваше CV како и мотивациско писмо преку полето Брза Апликација објаснувајќи ја Вашата погодност за оваа работна позиција.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде