Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Скопје

Рок за пријавување:

  • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

Оператор во производство

 

ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ

  • Произведува компоненти за понатамошна обработка или завршни делови.
  • Ги проверува обработените парчиња според еталони.
  • Ги проверува влезните парчиња и врши визуелна контрола на обработените парчиња.
  • Препознава грешки во процесот, пријавува неусогласености.
  • Спроведува постапки за постојано подобрување според ТПМ,5С, итн.
  • Извршува други задачи доколку му се зададени.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

  • Завршено средно образование
  • Нема потреба од претходно работно искуство (претходно работно искуство на иста или слична работна позиција ќе се смета за предност.)
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде