Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Охрид, Струга, Битола и Прилеп - Охрид, Струга, Битола и Прилеп - ПРОМЕДИКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Охрид, Струга, Битола и Прилеп

Охрид, Струга, Битола и Прилеп

Рок за пријавување:

  • ПРОМЕДИКА
  • Адреса: Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000 Скопје
  • Лице за контакт: Елеонора Шапков

КОМЕРЦИЈАЛИСТ - ОХРИД, СТРУГА, БИТОЛА И ПРИЛЕП
(по можност со живеалиште од овие градови)

Опис на работни задачи:

  • Планирање и организирање на продажни активности
  • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата
  • Развивање и одржување на односите со клиентите

Основни квалификации и барања кои кандидатот треба да ги исполнува:

  • ВСС - Фармацевтски, Медицински или Стоматолошки факултет
  • Претходно искуство: минимум 2 години искуство во теренска продажба-фармацевтска дејност
  • Познавање на англиски јазик
  • Поседување на возачка дозвола Б категорија

Работен однос - определено (6 месеца)

Забелешка: CV-a со соодветно образование ќе се земат предвид.


Ве охрабруваме Вашата Професионална биографија да ја испратите преку полето “Брза Апликација”!
Контакт телефон – 02/3248 432.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде