Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Скопје - Kromberg & Schubert Macedonia Sk DOOEL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • Kromberg & Schubert Macedonia Sk DOOEL

KROMBERG & SCHUBERT е глобална индустриска групација примарно активна во автомобилската индустрија, која ја сочинуваат четири деловни единици во производство на Кабли, On-board мрежи, Пластична технологија и Мехатроника. 

Своите производи ги пласира кај најголемите европски производители на автомобили (VW, BMW, AUDI, Mercedes, Škoda...). 
Kromberg & Schubert Macedonia Sk DOOEL, за отпочнување на нов производствен погон за производство на кабелски снопови во Скопје, објавува оглас за вработување за следната отворена работна позиција: 

Отворена работна позиција во СКОПЈЕ - ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО
РЕДОВНА ПЛАТА, БОНУСИ, К-15, ОБЕЗБЕДЕН ПРЕВОЗ И ХРАНА


Работни обврски: 

 • Работа на производна линија во стоечка положба 
 • Интензивна активност со рацете, способност за повторувачки движења, добар вид и -
 • препознавање на различни нијанси на боја на жиците 
 • Работа со транспортни колички, алати за сечење, мерни инструменти, итн 
 • Способност за следење на инструкции за работа и работни упатства 
 • Прецизност и точност во извршувањето на работните задачи 

Услови: 

 • Тимска работа 
 • Подготвеност за работа во три смени 
 • Претходно работно искуство во производствена компанија ќе се смета за предност 

Што нудиме? 

 • Стабилна работа со можност за напредок 
 • Редовна плата и покачување
 • Осигурани на полно работно време 
 • Платен превоз и платен топол оброк од првиот ден 
 • Редовни бонуси за редовност и ефикасност 
 • Годишен колективен одмор 
 • Исплата на регрес за годишен одмор
   

Ако сте заинтересирани за наведената позиција и вашиот профил одговара на барањето, Ве молиме пратете Ваша биографија (CV) со мотивациско писмо електронски преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде