Vrabotuvanje.com - Машинисти на градежни машини - Булдожеристи - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинисти на градежни машини - Булдожеристи

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

МАШИНИСТИ НА ГРАДЕЖНИ МАШИНИ- БУЛДОЖЕРИСТИ
Реон Куманово
 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Работно искуство
 • Пожелно завршено средно стручно образование

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Подготвување на машините за започнување на работниот циклус;
 • Управување со мала машинерија/опрема, лесни возила, тешки возила и тешка опрема на соодветен и безбеден начин;
 • Контролирање и прилагодување на машините;
 • Работење на тешка машинерија со соодветна опрема;
 • Периодично тестирање на работењето на машините;
 • Чистење и одржување на машините и опремата;
 • Работење заедно со останатите оператори на машина за ефикасно и ефективно завршување на работните задачи

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Исполнителен, иницијативен
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок и во дадени рокови
 • Организираност и одговореност
 • Комуникативност
 • Посветеност,лојалност,иницијативност.
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ:

 • Способност за работа во тим
 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност
 • Желба за едукација и надградба
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови
 
Ви нудиме разновидна и динамична работа, можност за екстерна и интерна едукација, шанса за понатамошно лично усовршување и адекватна заработка во согласност со Вашето искуство и залагање.
 
Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на 071/214-150 и 075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде